A Groszka to kto?

Ani stara, ani młoda. Ceni dobrą gadkę. Trochę  życia spędziła na studiowaniu, stażowaniu i pracowaniu. Zatrudniają ją za kreatywność i „energię”. Utrzymują za pracoholizm. Zwalniają za… nie, jeszcze nie zwolnili ani razu. Groszka zwalania się sama, bo lubi czasami zatrzymać się, by odnowić zasoby energetyczne i skoczyć. Skoki są dobre jak każda zmiana. Trochę dziennikarz, trochę marketingowiec, trochę copywriter, a do tego jeszcze politolog jak „tabletka po”, czyli po stosunkach.

Pisania o sobie w trzeciej osobie nie wyssała z mlekiem matki. Z nim mogła wyssać zamiłowanie do romansów, ale coś nie poszło jak trzeba. Groszka nie lubi romansów, chyba że te inicjowane przez nią. A to cmoknie pieseła, a to pogwałci integralność beznadziejnej książki, a to zakocha się w czerwonym curry z kurczakiem, które robi lepiej niż kucharze w Sheratonie.

Jak wygląda Groszka? Wygląda po tacie, ale mogła trafić gorzej. Według Jedynego ma fajne tu i ówdzie, a o reszcie dyplomatycznie milczymy. Ale dość tej trzeciej osoby, bo pachnie już schizofrenią. Jestem wyższa niż przeciętna kobieta, ale koszykarka ze mnie niska. Tak w ogóle to wolę siatkówkę i z całą pewnością nie tę shoppingową. Wieszakiem nie jestem i nigdy nie będę. To się kłóci z moim światopoglądem… i poglądem na ciasteczka.

Większość filmów mnie przeraża, zwłaszcza gdy na ekranie coś się nagle pojawia. W drugiej części „Hobbita” był to but. Ja krzyknęłam. Reszta sali milczała… jakby nieporuszona sytuacyjnym horrorem. Podobnie jest z książkami. Wybieram literaturę faktu lub reportaże. Uwielbiam czytać o Rosji – taki mały fetysz. Choć może się kiedyś przyda…

Co mi się podoba? A to na przykład:

 

Reklamy

4 uwagi do wpisu “A Groszka to kto?

  1. Moja dziewczyna też lubi siatkówkę, więc ja również lubię siatkówkę. (y)

    Takie ciastka są spoko. Bardzo spoko.
    Sama pieczesz, czy kupujesz? Jak kupujesz, to zdradzisz jakie i gdzie?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s